havambulansı, ambulans jet
Ocak 5, 2015 0

JET AMBULANS MEDİKAL EKİPMANLARI

Posted by:Ambulansturkiye onOcak 5, 2015

Tansiyon ve Yaşam Belirtileri Monitörleri

Hava ambulans Türkiye olarak ambulans uçak ve ambulans helikopterin yanısıra, Jet Ambulans ile hasta transferlerinde kullanılan medikal donanım ve ekipmanlar içinde sık kullanılan bir bileşim olan tansiyon ve yaşam belirtileri monitörleri hastanın stabil durumunu sağlamak ve uçuş süresince bu konumu izlemek için kullanılan bir medikal donanımdır. Ambulans jet uçak kiralama hizmetinde bulunan hasta yakınları hava ambulansı iç donanımını da haliyle merak etmektedirler bu yazı ile sizlere jet ambulans medikal donanımının önemli parçalarını tanıtmak istedik.

Jet ambulans ile hasta transferinde yolculuk esnasında basınç etkisi de var olacağından hastanın tansiyon ve diğer yaşam belirtilerinin sürekli olarak izlenmesi ve herhangi bir değişiklik ile müdahale edilmesi gerektiğinde bu müdahalenin yapılması gerekip gerekmediğine karar verilebilmesi için bu aletlere ihtiyaç duyulmaktadır. Ambulans jet uçaklarında tansiyon ve yaşam belirtilerinin izlenmesine yarayan bu aletler standart olarak bulunmaktadır. Hasta ambulans jet uçağına alındığı andan itibaren bu aletlerle sürekli gözetim altında tutulmakta ve ani değişimler gerçekleşmesi gibi durumlarda ise hastaya müdahale edilerek sağlıklı bir transferin gerçekleşmesi sağlanmaktadır.

ambulans jet

ambulans jet

Tansiyon aletleri basınçlı bir ortamda yolculuk eden bir hasta için önemli bir izleme aleti olmaktadır. Ve bazen hastanın durumuna göre alçak irtifa uçuşları gerçekleştirilerek ambulans jet ile hastanın durumu göz önüne alınarak özel duruma özel çözüm üretilmektedir. Tüm bunların bilinmesi için ambulans jet uçaklarında standart yaşam belirtileri monitörüne ihtiyaç duyulmaktadır.

Tansiyon aletleri basit uygulamalar içerir ancak hastanın durumunu gözlemle anlamında önemli medikal gereçlerden birini oluşturmaktadır. Jet ambulans ile hasta transferlerinde uzun mesafelerde ülkeler arası yolculuklar da gerçekleştirildiğinden hastanın stabil kalmasının ve bunun izlenebilmesinin yegane yolu tansiyon ve yaşam belirtileri monitörleri iledir. Doktor kontrolünde sürekli izlenen hastada görülecek bir değişiklik belki de hayat kurtaracak ani bir müdahale durumunu doğurabilecektir.

Jet ambulans kiralama ve hava ambulans hizmetleri ile ilgili sormak istediğiniz her konuda www.havaambulansturkiye.com internet sitemizi ziyaret ederek öğrenmek istediğiniz her konuda uygun makalelerimizi okuyabilir, telefonlarımızdan her konuda bize ulaşabilir yada e-posta yoluyla sorunuzu içeren bir mail yollayabilirsiniz.

 

Hava ambulans Türkiye

Hava ambulans & Ambulans Helikopter Servisi

Ambulans Uçak kiralama & Helikopter Ambulans 7/24 DİREKT TEL:

0 532 256 96 34 & 0 532 256 96 34

http://havaambulansturkiye.com/

UÇAK AMBULANS KİRALMA – MEDİKAL ESKORT – HAVA AMBULANSI – AMBULANS UÇAK – HELİKOPTER AMBULANS KİRALAMA

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyrights 2015 © Hava Ambulansı Türkiye. Tüm Hakları Saklıdır.