ambulans helikopter
Şubat 3, 2015 0

HELİKOPTER AMBULANS İLE HASTA TRANSFERİ

Posted by:Ambulansturkiye onŞubat 3, 2015

BÜYÜK ŞEHİRLERE YAKIN ŞEHİRLERDEN HELİKOPTER AMBULANS İLE HASTA TRANSFERİ

Hava Ambulans Türkiye olarak sizlere, helikopter ambulans, uçak ambulans kiralama, medikal eskort(tarifeli havayolu ile hasta taşıma), hava ambulansı ile organ ve ambulans uçak ile cenaze nakli hizmetleri vermekteyiz. Sizlerden gelen yoğun helikopter ambulans talepleri ile ilgili bu bilgilendirme yazımızda amacımız tam olarak helikopter ambulans hizmetlerinin kullanım amacını ortaya koymak ve hangi durumlarda neden hava ambulans araçlarından uçak ambulans ile transferi uygun gördüğümüzü açıklamak isteriz. Öncelikle helikopter ambulans ile hasta transferinde bu işlemin sadece gündüz yapılabileceğini belirtmek isteriz. Çünkü hava ambulans araçlarından uçak ambulans gibi gece görüşüne ihtiyaç duymadan helikopter ambulans yol alamaz. Sadece gün ışığında görerek yol alabildiği için helikopter ambulans ile yapılacak hasta transferleri gündüz yapılmak durumundadır.

Şehirler arası helikopter ambulans ile hasta transferinde gündüz operasyonu yapılabilse bile başka fiziki engeller uzun mesafelerde helikopter ambulans ile değil uçak ambulans ile hava ambulansı işleminin yapılması gerektiğidir. Helikopterler her iki saatte bir ortalama olarak yakıt ikmali yapmaları gerektiğinden hava ambulansı işleminde uzun mesafeler için kullanışsız olmaktadır.

 

hava ambulansı

hava ambulansı

ambulans helikopter

ambulans helikopter

Ancak yaklaşık 200 millik mesafedeki uçuşlar için helikopter ambulans kullanımı mantıklı ve uygulanabilirdir. Bu nedenle örneğin İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya gibi illere yakın illerden veya bu illere hava ambulansı araçlarından helikopter ambulans ile hasta transferi mantıklı hale gelmekte ama örneğin Adana’dan Ankara’ya hasta transferi taleplerinde genellikle hasta yakınlarına hava ambulans araçlarından helikopter ambulans değil de uçak ambulans tavsiye edilmektedir.

Bir diğer neden ise maddi nedendir. Helikopter ambulans ile uzun mesafe uçuşlar maddi olarak uçak ambulans ile nakillere göre çok daha maddi olarak yüksek tutarlar oluşmaktadır. Örneğin Adana Ankara arası bir hasta transferi uçak ambulans ile ortalama 6.000 Euro+KDV gibi bir rakam tutarken bu durum helikopter ambulans ile yaklaşık 9.000 Euro+KDV gibi bir rakam tutabilmektedir.

Helikopter ambulans, uçak ambulans, hava ambulansı ile organ nakli, ambulans uçakla cenaze nakli gibi talepleriniz için 7/24 hizmet hattımızdan telefonla yada www.havaambulansturkiye.com sitemizden e-posta ile tarafımıza ulaşınız.

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyrights 2015 © Hava Ambulansı Türkiye. Tüm Hakları Saklıdır.