ambuans uçak
Aralık 29, 2014 0

HAVA AMBULANSI VE MEDİKAL EKİP

Posted by:Ambulansturkiye onAralık 29, 2014

Hava Ambulans Medikal Ekibi

Hava ambulans Türkiye olarak konumuz, bir hava ambulansı ve ambulans helikopter hasta transferinde medikal ekip kimlerden oluşur? Bu soru hastanızın güvenli transferinde en önemli sorulardan birini oluşturmaktadır. Hava ambulans ile hasta transferi uygulamasında sizden ilk önce epikriz raporu istemekteyiz. Epikriz raporu hastanın mevcut durumunu açıklayan ve uygulamanın ne yönde yapılacağı ve hava ambulans ile nakle uygun olup olmadığı gibi detaylar bu rapora göre belirlenmektedir.

Hava ambulans ile hasta transferine uygun olan bir hasta olması durumunda ikinci aşama başlamaktadır. Bu aşamada hastanın durumu ne tip bir uzmanlık gerektirmektedir bunun tespitine geçilmektedir. Eğer hasta hava ambulansı ile transfer edilecek ve uzmanlık gerektiren bir medikal ekibe ihtiyaç duyulmakta ise ambulans uçak içine uzman bir doktor dahil edilmektedir. Ancak uzmanlık gerektirmeyen rahatsızlıklarda standart prosedürlere uygun görevleri yerine getirecek bir doktorumuz ambulans uçak içinde yer alacaktır.

Paramedic adı verilen ve görevi hasta desteği sağlamak olan sağlık personeli de yine hava ambulans kiralama hizmeti yapıldığında ambulans uçak içinde olması gereken standart personel yer almaktadır. Hemşire yada paramedic bulunması hava ambulans kiralama hizmetlerinde standarttır ve zorunludur. Zaten hasta refakatçisi olarak birden fazla (çoğu zaman) refakatçi kabul edilmemesinin nedenleri arasında bu durum vardır.

hava ambulansı

hava ambulansı

Gerekli tüm medikal ekipmanın hastanın genel durumuna bakılarak temin edilmesinin ardından gerekli medikal ekip de uçak ambulans içinde yerini aldıktan sonra hasta transfer açısından hazırdır. Bu aşamada hastanın kara ambulans ile transferinde de bizlerden gerekli yardımı alabilirsiniz.

Ambulans uçak ile yapacağınız bir transferin güven ayağının bir kısmını medikal ekipman oluşturur iken diğer bir kısmını ise medikal donanım oluşturmaktadır. Bu konuda ise söylenecek şeyler hastanın epikriz raporuna göre ve hastaya uygun ilaveler ile hastanın en güvenli transferinin gerçekleştirilmesidir. Kısaca söylenebilir ki hastanız dünyadaki en güvenli yöntemle, en konforlu hava ambulans aracıyla ve en hızlı bir şekilde ambulans uçak ile transfer edilecek ve sevdikleriniz sağlığına kavuşmada önemli bir aşamayı daha böylece geçecektir.

www.havaambulansturkiye.com olarak dilediğiniz her konuda sizlere bilgi verebilmek ve gerek hava ambulansı kiralama ve gerekse ambulans uçak ile ilgili bilmek istediğiniz her şeyde sizlerin yanındayız. Bizi internet sitemizdeki telefon hatlarından ya da e-posta yoluyla bize ulaşarak taleplerinizi bildirebilirsiniz.

 

Hava ambulans Türkiye

Hava ambulans & Ambulans Helikopter Servisi

Ambulans Uçak kiralama & Helikopter Ambulans 7/24 DİREKT TEL:

0 532 256 96 34 & 0 532 256 96 34

http://havaambulansturkiye.com/

UÇAK AMBULANS KİRALMA – MEDİKAL ESKORT – HAVA AMBULANSI – AMBULANS UÇAK – HELİKOPTER AMBULANS KİRALAMA

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyrights 2015 © Hava Ambulansı Türkiye. Tüm Hakları Saklıdır.