Ambulans Uçak nasıl ve temin edilir
Eylül 17, 2015 Comments Closed

Ambulans Uçak Nasıl Temin Edilir

Posted by:Ambulansturkiye onEylül 17, 2015

Ambulans Uçak nasıl temin Edilir, ambulans uçak fiyatı ne kadardır? Ambulans Uçak için istenilen evraklar nelerdir.

Ambulans Uçak nasıl ve temin edilir belki de en sık sorulan soruların başında gelir bizlere bu soru. Öncelikli olarak Hastanızın doktorunun mutlaka uçabilir raporu vermesi gerekmektedir. Eğer hastanızın hekimi ambulans uçak ile gidecek hasta için uçarak yolculuk yapması sakıncalıdır diyorsa bu noktada yapacak bir şey yoktur. Doktor hasta için olumlu rapor vermiş ise bize hastanın epikiriz raporunu iletmeniz ve ambulans uçak hekiminin buna göre ön hazırlık yapması yeterlidir. Bu aşamadan sonra hastanın gideceği yerdeki sağlık kuruluşunun adı varsa hekimin iletişim numaralarını alırız. Hasta yurtdışına uçak ambulans kiralama yaparak çıkacak ise pasaport bilgileri ve refakatçinin pasaport bilgileri yeterlidir.
Hava yolu sadece yolculuk alanında değil sağlık alanında da hizmet verdiğinden bu yana insan sağlığı açısından olumlu gelişmeler sağlamıştır. Özellikle teknolojinin gelişmesi ile birlikte sağlık alanında yaşanan gelişmeler pek çok hastanın hayatta kalmasını sağlamaktadır. Ciddi yaralanmalar ağırlaşan hastalar organ nakilleri için gerekli olan transferler ve yolların el vermediği transfer işlemlerinde kara yolunu kullanmak yerine hava yolunu kullanmak çok daha olumlu etkiler sağlamaktadır. İnsan sağlığının çok değerli olduğunun bilincine varmak ve yapılan müdahalelerde bunu göz önünde bulundurmak çok önemlidir. Bu durumda ambulans uçak imkanlarından yararlanabilir ve hastanın uzman doktorlar tarafından kontrol altına alınması çok daha öne alınabilir.

Ambulans Uçak Nasıl Temin Edilir

Ambulans Uçak Nasıl Temin Edilir

Ambulans uçak nasıl temin edilir sorusu pek çok kişinin aklını kurcalamaktadır. Bu durumda internetten detaylı araştırma yaparak öğrenebilirsiniz. Ancak öncelikli olarak her şehirde bu hizmetin aktif olarak verildiğini belirtmek çok önemlidir. Genel olarak Ambulans uçak hizmeti için hastanın ağır sağlık sorunları yaşıyor olması ve bununla birlikte kara yolunda kaybedilecek zamanın çok önemli olduğu anların yaşanması gerekmektedir. Bu durumda yapılan başvurular hızlı bir şekilde uzman bir ekip tarafından kontrol edilerek değerlendirmeye alınmaktadır. Bu değerlendirme sonuncunda Sağlık Bakanlığının onay verdiği hastalar zaman kaybetmeden hızlı bir şekilde kontrol altına alınarak hava ambulansı hizmeti sağlanmaktadır. Ancak bu değerlendirmeyi beklemek istemeyen herkes özel olarak bu hizmeti veren firmalara başvurabilirler. Bu firmalara ulaşmak ise çok kolaydır. İnternet üzerinden ya da özel hastaneler aracılığı ile bu firmalar ile iletişime geçebilir ve gerekli olan tüm çalışmaları hastanın selameti açısından anında başlatabilirsiniz.

Ambulans uçak temin ederken devlete bağlı ola hizmetten yararlanmak için gerekli talepleri hastaneye ulaştırmanız ve hastanın başka hastaneye transferinin gerekli olduğunu uzman doktorlar tarafından oluşturulan ekibin karar vermesi gerekmektedir. Bu durumda olumlu karar verildiği takdirde sağlık bakanlığına anında başvuru yapılmakta ve orada bulunan özel bir komisyonda hızlı bir şekilde transferin gerçekleştirilip gerçekleştirilmemesi gerektiğine karar vermektedir. Sonuç olumlu olduğu takdirde hemen harekete geçilmekte ve gerekli uçak ya da helikopter görevlendirilmektedir. Ancak özel firmalardan hizmet almak isteyenler için firmalar ile iletişime geçmeleri yeterli olacaktır. Her durumda bölgeye gerekli transferlerin yapılması sağlanmaktadır. Bu sayede hasta hızlı bir şekilde gerekli tedavilerin yapılacağı bölgeye transfer edilmektedir.

 

Ambulans uçak Servisleri nelerdir?

Ambulans uçak servislerimiz arasında;

  • Uçak ile cenaze nakli,
  • Uçak ile organ nakli,
  • Medikal eskort dediğimiz tarifeli havayolu ile hasta taşıma,
  • Ambulans helikopter kiralamadır.

Özel Ambulans uçak kiralama yapan şirketimiz sizlere 7/24 acil uçak ambulans operasyon merkezimizden destek alabilirsiniz.

 

Tel: 0 532 256 96 34

 

Ücretsiz olarak hava ambulansı 24 çağrı merkezimizden ambulans uçak fiyat bilgisine ulaşabilir, sormak istediğiniz tüm sorularınızı sorabilirsiniz.

İstanbul Ambulans uçak, uçak ambulans Ankara ve Antalya Ambulans Uçak kiralamalarınızda kara ambulansı desteğimiz mevcuttur.

Copyrights 2015 © Hava Ambulansı Türkiye. Tüm Hakları Saklıdır.