hava ambulansı
Kasım 19, 2014 0

Ambulans uçak ile hasta nakli

Posted by:Ambulansturkiye onKasım 19, 2014

Ambulans uçak ile hasta transferinde son gelişmeler

Hava ambulansı Türkiye ile, Ambulans uçak ile hasta transferi Türkiye’de diğer Avrupa ülkeleri ile kıyaslandığında çok daha sonraki zamanlarda kullanımına başlayan bir uygulama olmakla birlikte artık uçak ambulans işlemleri hususunda Avrupa standartları hızla yakalanmaya başlamıştır.

Ambulans uçak ile hasta transferinde Türkiye’nin Avrupa ülkelerinin gerisinde kalmasının ana nedeni uçak ambulans kiralama işlemlerinde özel sigortaların yerleşik uygulamalarının azlığı birinci sırayı işgal etmektedir. Avrupa’da özel sigorta şirketleri büyük oranda hasta nakillerini ambulans uçak ile gerçekleştirmekte ve uçak ambulans işlemlerinin hasta sağlığı açısından çok önemli görmektedirler. Oysa Türkiye’de ambulans uçak ile hasta transferi büyük oranda özel olarak hasta yakınları tarafından talep edilmekte çok ender olarak sigorta şirketlerinden talep gelmektedir. Oysa uçak ambulans sağladığı zaman tasarrufu ile çoğu zaman hasta açısından hayat kurtarıcı bir role de sahiptir.

Özel sigorta şirketlerinin yanında devlet de bu konuda yeterli çalışmayı bir türlü hayata geçirememiş kendisinin devlet sigortası kapsamında ambulans uçak ile nakli sağlanan hasta sayısı bir elin parmaklarını geçmemektedir. Oysa uçak ambulans kullanımı zaten belli durumdaki hastalar için o da doktor raporu ile ispatlandığında gerçekleşen bir durum olduğundan doktorun onayı ile devlet kendi sigortalı hastalarına ambulans uçak ile müdahale ederek genel hasta hakları ve hayatın kutsallığı kapsamında iyileştirmeler yapabilmelidir.

Hava Ambulansı

Hava Ambulans, Ambulans Uçak

Ambulans uçak ile yine de hasta transferlerinde total işlem sayısı her geçen gün artmakta bu durum da halkımızın olayın ciddiliğine verdiği önemi göstermektedir. Umarız uçak ambulans ile hasta transferlerinde aynı duyarlılığı sigorta şirketleri ve devlet de gösterir ve hastalar artık her geçen gün kullanımı artan ambulans uçak ile Türkiye çapında transferleri gerçekleştirirler. Bu durumda yeniden yapılanma gerektirecek özel bir durum oluşmaksızın mevcut altyapı kullanılarak uçak ambulans ile hasta nakilleri gerçekleştirilecek ve insan hayatına duyulan saygı Avrupa standartlarında bir noktaya ulaşabilecektir.

Tüm özel ambulans uçak kiralama ve ambulans helikopter kiralama talepleriniz için günün her saati ve haftanın her günü bize ulaşabilir bilgi sahibi olabilirsiniz.

Ambulans uçak ekibimiz, 7 gün 24 saat hasta nakiliniz için gerekli olan hava ambulansı veya helikopter ambulansı ihtiyaçlarınızda profesyonel, hızlı uzman personelimiz, konforlu ambulans jetlerimiz ile kalkışa hazır beklemektedir.

HAVA AMBULANS UÇAK KİRALAMA 7/24 DİREKT TEL+90 532 256 96 34

ACİL HELİKOPTER AMBULANS & ACİL AMBULANS UÇAK & ACİL AMBULANS JET

AMBULANS HELİKOPTER & AMBULANS UÇAK

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyrights 2015 © Hava Ambulansı Türkiye. Tüm Hakları Saklıdır.