ambulans uçak, uçak ambulans, helikopter ambulansambulans uçak, uçak ambulans, helikopter ambulans
Eylül 2, 2014 0

ACİL VAKALARDA AMBULANS HELİKOPTER KULLANIMI

Posted by:Ambulansturkiye onEylül 2, 2014

ACİL VAKALARDA AMBULANS HELİKOPTER KULLANIMI

Hava Ambulans Turkiye, Ambulans helikopter ile ve helikopter ambulans ile müdahale edilerek bir an evvel tam teçhizatlı bir sağlık kuruluşuna gönderilmesi özellikle bazı vakalar için hayati önem taşımaktadırBu hastalıklardan son zamanlarda yaşanan bir örneği baz alarak ambulans helikopterin önemini göstermeyi deneyeceğiz. Son zamanlarda Samsun’da yaşanan olay astım krizi yaşayan 11 yaşındaki hastanın transferi ile ortaya konmuştur. . Ambulans helikopterin önemi tam da bu hastalıkların gerçekleştiği anlarda önem kazanmaktadır.

Samsun’da yaşanan olay da 11 yaşındaki ağır astım krizi geçiren hastaya hava koşulları nedeniyle kara ambulansı ile ilk müdahale gerçekleştirilemediğinden hava ambulansı ile yani ambulans helikopter ile hastaya ilk müdahale gerçekleştirilmiş ve ardından hasta tam teşekküllü bir hastaneye transfer edilmiştir. Astım krizi çeşitli krizi aşamalarından oluşmakta ve ağır astım krizlerinde geçirilen her fazladan dakika hastayı ölüme yaklaştırmaktadır.

ambulans uçak

ambulans uçak

Ancak önce ambulans helikopterle acil müdahale ardından ise gerektiğinde hava ambulansı ile donanımlı bir sağlık kuruluşuna nakil bu örnekte de olduğu gibi hastanın hayatını kurtarmıştır. Ambulans helikopter ile müdahale gerçekleşmemiş olsaydı astım krizi gibi önemli bir durumda hızla hayati önemdeki zaman kaybedilecek ve hastanın hayatı büyük risk altına girecekti.

Ani müdahale gerektiren tüm anlarda günün her saati haftanın her günü anında bize ulaşın. Hava ambulansı ve ambulans uçak ile veya ambulans helikopter ile müdahale edelim. Zaman kazanın hayat kazanın.

Ambulans uçak ekibimiz, 7 gün 24 saat hasta nakiliniz için gerekli olan hava ambulansı veya helikopter ambulansı ihtiyaçlarınızda profesyonel, hızlı uzman personelimiz, konforlu ambulans jetlerimiz ile kalkışa hazır beklemektedir.

HAVA AMBULANS UÇAK KİRALAMA 7/24 DİREKT TEL+90 532 256 96 34

ACİL HELİKOPTER AMBULANS & ACİL AMBULANS UÇAK & ACİL AMBULANS JET

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyrights 2015 © Hava Ambulansı Türkiye. Tüm Hakları Saklıdır.